Technics

Technics

Tehnician de operatiuni CAR-T

9052 ZWIJNAARDE
Optie vast contract
Bachelor
36 u/week

Functieomschrijving

In calitate de tehnician de operatiuni CAR-T, veti fi responsabil pentru efectuarea operatiunilor cheie ale procesului CAR-T, asigurand in acelasi timp conformitatea cu politicile de siguranta si standardele de calitate.

Sarcini :

Mentinerea zonelor de productie in conformitate cu procedurile de producere a produselor ATMP clinice si comerciale si testarea probelor de lot pentru asigurarea calitatii.

Este necesara o atentie deosebita la detalii, deoarece veti fi responsabil pentru mentinerea inregistrarilor detaliate si comunicarea eficienta cu managerii si membrii echipei. Utilizati sistemele de productie in mod eficient si lucrati cu echipa pentru a atinge obiectivele de productie.

Profiel

 Profil:

  • Licenta sau master in stiinta, bioinginerie, biotehnologie, farmacie sau domeniu similar, sau experienta echivalenta.
  • Cunoasterea reglementarilor GMP si a ghidurilor EMEA este de preferat.
  • Abilitati interpersonale puternice, cu accent deosebit pe munca in echipa.
  • Abilitati clare verbale si scrise, cu atentie la detalii.
  • Familiarizati-va cu reglementarile cGMP si ghidurile ATMP (Advanced Therapeutic Medicinal Products) pentru producerea de produse pe baza de celule.
  • Abilitati puternice de rezolvare a problemelor cu o abordare pozitiva.
  • Independenta in actiune cu dorinta de a invata si a-i invata pe alții.
  • Cunoasterea aplicatiilor Microsoft Office.
  • Se prefera experienta cu sisteme cGMP, cum ar fi PASx, eLIM, Siemens si SAP.
  • Disponibilitatea de a lucra suplimentar si de a ajusta programul, inclusiv seara si weekend-urile.

  • Veti lucra intr-o echipa puternica care respect diversitatea, unde toata lumea este binevenita.
  • Veti primi un pachet salarial atractiv in functie de educatia si/sau experiența profesionala (de la 3.200 €/luna).
  • Asigurarea de spitalizare, asigurarea de grup si un bonus completeaza pachetul de remunerare.
  • Veti lucra in sistem de doua schimburi (6:00 - 16:00 / 14:00 - 00:00) in care lucrezi 4 zile, ai 4 zile libere etc. Acest lucru asigura un bun echilibru intre viata profesionala si viata privata.
  • Vei lucra intr-un mediu in care loialitatea si spiritul de echipa sunt foarte apreciate.

Bedrijfsinfo

Informatiile companiei :

Clientul nostru este o companie globala de biotehnologie dedicata tratamentului si vindecarii bolilor care pun viața in pericol. Sunt in plina expansiune si cauta angajati motivati si dedicati. In calitate de angajat al companiei, faci o diferenta zilnica in viata multor pacienti care sufera de cancer si alte boli care pun viata în pericol.